Kraków, 19-20 czerwca 2010

A single conversation with a wise man is better than ten years of study. ~ Przysłowie chińskie ~

I po konferencji

Relacja i zdjęcia

Już za nami pierwsza edycja NYAC. Pomimo darmowej Javarsovii konferencja się nam udała. Dlaczego?

Po pierwsze kilkanaście zapytań od ludzi "kiedy kolejna edycja i gdzie?" mówi samo za siebie. Po drugie, jak się czyta relacje uczestników takie jak ta , to nie ma żadnych wątpliwości. Konferencja się udała.

C, którzy nie mogli uczestniczyć mogą zobaczyć zdjęcia z pierwszego dnia konferencji oraz pobrać prezentacje, aby choć trochę poczuć klimat NYAC.

Pozostaje pytanie kiedy i gdzie kolejna edycja? Czy w takiej, czy innej formule? Zapraszam do udziału w dyskusji na grupach LinkedIn i Facebook.

NYAC++

Dwie konferencje za jedną cenę

W kwietniu zaplanowana jest konferencja, której zadaniem jest sprawdzenie, czy wszystko to, o czym pisałem tutaj sprawdzi się w praktyce. Profesjonalnie zorganizowana konferencja, prowadzona z pełnym zaangażowaniem organizatorów, gdzie więcej czasu spędza się na robieniu, a nie na dyskutowaniu, a decyzje podejmowane są szybko z wkalkulowanym ryzykiem.

Po dwóch dniach samodzielnej pracy nad konferencją już są efekty. Gdyby listę prelegentów zamknąć w dniu dzisiejszym, nazwiska byłyby porównywalne, jeśli nie lepsze od tych, które mogliście zobaczyć na GeeCON. A to dopiero początek.

Dla wszystkich zarejestrowanych na nadchodzące NYAC miła wiadomość. Wysokość ceny wejściówki na kwietniową konferencję będzie pomniejszona o wysokość ceny Waszej wejściówki na NYAC. Ci, którzy nie zarejestrwali się jeszcze, mają okazję to zrobić do wtorku. W przypadku niezadowolenia z NYAC zwracamy pełeną cenę wejściówki, więc ryzykujecie tylko trochę swojego wolnego czasu. Warto?

NYAC inna niż wszystkie

Czym różni się NYAC od...

Warto przeczytać na grupie dyskusyjnej, gdzie pisałem o róznicy pomiędzy NYAC i np. Javarsovią, czy innymi polskimi konferencjami javowymi. NYAC to nie tylko konferencja. Czy NYAC jest dla Ciebie?

NYAC za 249 zł - SATYSFAKCJA GWARANTOWANA

Kto pierwszy ten lepszy

Spieszcie się, bo tylko do 5 czerwca do odwołania obowiązują promocyjne stawki na konferencję NYAC i COOLuary. Teraz 2 dni w gronie najlepszych polskich prelegentów kosztuje tylko 249 zł. Oferta promocyjna może zostać zakończona przed czasem.

Dodatkowo jeśli zapiszesz się na konferencję i nie będziesz z niej zadowolony - zapewniamy pełen zwrot kosztów.

ZAPROJEKTUJ LOGO NYAC

Darmowa wejściówka do wygrania

Konkurs na logo JAVA exPress, jak również Developers World cieszył się dużym zainteresowaniem. Także tym razem zdecydowaliśmy się pójść w tym kierunku. Osoba, która zaprojektuje zwycięskie logo konferencji NYAC otrzyma bezpłatną wejściówkę lub zwrot poniesionych wcześniej kosztów zakupu wejściówki. Proponujemy zakupić wejściówkę nawet jeśli masz zamiar wziąć udział w konkursie, ponieważ ilość biletów jest ograniczona.

CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ

Nowe spojrzenie na konferencje

NYAC to nowatorskie podejście do organizowania konferencji. Każda z sesji jest starannie przygotowana przez specjalistów, którzy opierają swoje prezentacje na doświadczeniu, a nie na przeczytanej ostatnio książce. Każda prezentacja oprócz standardowego czasu na prezentacje, ma także zaplanowany czas na pytania i odpowiedzi, na które na standardowych konferencjach zwykle brakuje czasu. Oczywiście zachęcamy do dyskusji już podczas prezentacji. Wierzymy, że dyskusje są najcenniejszymi momentami każdej konferencji.

Konferencja NYAC podzielona została na 3 ścieżki: Enterprise Revisited, New & Cool oraz Tools & Best Practices. Ścieżka Enterprise Revisited pokazuje jak sobie poradzić w świecie korporacyjnym i jako developer nie wstydzić się za swoje dzieło. Ścieżka New & Cool, to nowe technologie, nie do końca jeszcze sprawdzone w świecie korporacyjnym, aczkolwiek wybraliśmy takie, które warto poznać. Ostatnia ścieżka, Tools & Best Practices, to narzędzia ułatwiające pracę developerowi, jak również zestaw praktyk, które znacząco poprawią jakość Twojego produktu i zadowolenie z pracy.

Parafrazując chińskie przysłowie, więcej skorzystasz, jeśli oprócz nauki, będziesz dyskutował z mądrymi ludźmi. NYAC chce to umożliwić. Pierwszym elementem są małe grupy na każdym wykładzie. Dzięki temu możliwa będzie większa interakcja prowadzącego z uczestnikami i dyskusje już podczas prowadzenia prezentacji. Także COOLuary organizowane w drugi dzień są znakomitym miejscem, aby jeszcze bardziej poznać warsztat bardziej doświadczonych kolegów i podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami.

To co warto także zaznaczyć, to że wszystkie wykłady na konferencję NYAC były starannie wybierane. Nie ma możliwości, aby sponsor "wykupił" wykład sponsorowany. Dzięki temu jesteśmy pewni jakości dostarczanych prezentacji. Nasi prelegenci zaliczają się do ścisłej czołówki polskich prelegentów. Czterech z nich znalazło się wśród siedmiu najlepszych prelegentów w plebiscycie organizowanym przez Developers World. A jeden z nich zajął pierwsze miejsce we wspomnianym plebiscycie.

CO NAS ODRÓŻNIA

Nie jesteśmy tacy jak inni

Na NYAC nie będzie tłumów ludzi, wśród których jesteś anonimowy. Dzięki temu więcej skorzystasz z wykładów i łatwiej nawiążesz nowe znajomości.

Na NYAC nie będzie przyciemnianej sali kinowej i wygodnych foteli, które znacząco obniżają poziom koncentracji jednocześnie podnosząc koszt konferencji.

Na NYAC nie ma wykładów sponsorskich, przez co mamy pełną kontrolę nad tematyką i jakością wykładów.

Na NYAC nie będzie masy broszur reklamowych, które po kilku minutach zwykle lądują w okolicznych koszach na śmieci.

Na NYAC nie będzie także pięknych identyfikatorów i smyczy, które niepotrzebnie pochłaniają czas i pieniądze.

DLACZEGO WARTO

Historia Pana YACka

Nie ma nic bardziej cennego, niż wymiana doświadczeń i dyskusje z ekspertami - z tą myślą jechałem na każdą konferencję. Bardziej niż dobre wykłady ceniłem możliwość dyskusji z ludźmi, którzy mają podobne problemy jak ja i wiedzę z której mogę skorzystać. Pierwsze moje konferencje to było przesiadywanie od 9 rano do 19 wieczór na wykładach i BOFach. Szybko się zorientowałem, że cenniejsze niż BOFy są nieformalne spotkania z developerami i prelegentami oraz networking.

Wkrótce później każdy niezbyt ciekawy wykład, zamiast czekać na zakończenie, spędzałem na korytarzu na bardzo interesujących rozmowach o technologiach i nie tylko. To były cenne chwile i cenne znajomości.

I tak powstały COOLuary. Konferencja, która, w myśl zasady Open Space Conference, miała dostarczyć polskim developerom to, co ja najbardziej ceniłem na konferencjach - rozmowy COOLuarowe. Najsłynniejszą konferencją w tej formule o Javie jest JavaPosse Roundup. Teraz chciałem zaprosić Was na coś więcej. NYAC - bo o niej mowa, to konferencja, na której nie ma słuchaczy. Każdy z uczestników ma głos i możliwość dyskusji, ale dodatkowo (w przeciwieństwie do COOLuarów), jest także osoba prowadząca, która chce zaprezentować nowe spojrzenie na sztukę programowania.

Jeśli chcesz mieć wpływ na to co się dowiesz na konferencji, NYAC jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam!

© 2010 NotYetAnotherConference | Template by DemusDesign