Pora pożegnać się z konferencją 33rd Degree. To już 4 lata temu odbyła się pierwsza edycja konferencji, na której 340 uczestników mogło nie tylko wysłuchać wykładów światowej klasy prelegentów, ale również spotkać się z kolegami i po rozmawiać o swoich problemach i nowościach w świecie Javy. Dzięki ciągłemu dążeniu do lepszej jakości, po 4 latach 33rd Degree jest największą konferencję Javową w Polsce. W tym roku gościliśmy 1200 uczestników.

Zostało to zauważone nie tylko w Polsce, ponieważ dzięki zbudowanej opinii byliśmy w stanie zaprosić do Was jako jedyni w Polsce takie nazwiska jak Uncle Bob, Dan North, Venkat Subramaniam, Neal Ford czy Denise Jacobs. Zostało to także zauważone przez organizatorów największej konferencji Javowej na świecie, czyli Devoxx i już dzisiaj mogę wreszcie oznajmić:

22-24 czerwca 2015 odbędzie sie pierwszy Devoxx Poland

To wielki zaszczyt nie tylko dla mnie, ale także dla całęj javowej społeczności w Polsce, że Polska jest czwratym krajem po Belgii, Francji i Anglii, w którym odbędzie się Devoxx - przez wielu konferencja ta uznana jest jako najbardziej społecznościowa ze wszystkich konferencji.

Co to oznacza dla Was? Jeszcze lepsza jakość prelegentów oraz prezentacji, wyśmienita obsługa oraz skupienie na rzeczach ważnych. Dzięki współpracy z innymi Devoxxami, wiele rzeczy będzie realizowanych wspólnie, jak na przykład nowa strona Devoxx Poland, a w połowie grudnia także aplikacja do call for papers, agendy czy w trakcie konferencji aplikacja mobilna lub oznaczenia sal i dashboardy. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na tym co najważniejsze, czyli prelegentach i prezentacjach, a także na tym co dodaje smaku konferencji, czyli wszelkiego rodzaju niespodzianki, zabawy, nowości i dodatkowy "fun".

If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together.

Jestem przekonany, że zgodnie z tym afrykańskim przysłowiem, szybko zaszliśmy bardzo daleko. A teraz pora na wspólne pójście jeszcze dalej. 

Devoxx Poland to nie tylko pomoc i współpraca z innymi Devoxxami. To także okazja do połączenia sił w Polsce. Do rodzinnego zespołu złożonego z Grzegorza Dudy, Agnieszki Wadowskiej-Dudy oraz Michała Wadowskiego dołączą nowe osoby, które znacie głównie z Warsjawy. Przy konferencji pomagać nam będą Michał Lewandowski oraz Wojciech Erbetowski. A także do tej pory nie zrzeszony Błażej Bucko. Jeśli do tego dodamy sporą grupę wolontariuszy podczas samej konferencji, oznacza to zdecydowanie największą, najfajniejszą i najlepiej zorganizowaną konferencję javową w Polsce. Jeśli chciałbyś dołączyć jako wolontariusz już teraz, napisz do nas.

Nowa lokalizacja

Jak wielu z Was wie, od 2 lat borykamy się z lokalizacją konferencji. W ulubionym Krakowie nie było odpowiedniego miejsca. W 2013 roku musieliśmy się przenieść do Warszawy, a w tym roku zmagaliśmy się z 33 stopniami pod namiotem w Multikinie. Nasze problemy zostały rozwiązane miesiąc temu. Przez kolejne lata Devoxx Poland odbywać się będzie w nowo otwartym centrum konferencyjnym ICE. Mało która konferencja na świecie może pochwalić się tak przestronną i nowoczesną lokalizacją. Wystarczy powiedzieć, że sala główna może pomieścić 2100 uczestników, a przestrzeni konferencyjnej jest ponad 35,000 m2. Zresztą przekonajcie się sami.

Rejestracja i Call for papers

Rejestracja oraz call for papers zostaną otwarte 15 grudnia. Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie emailem, zapisz się na nasz newsletter.