Rok 2011 nadchodzi, a z nim nowe konferencje. Do nich dołączy jeszcze jedna. Strona oficjalna jeszcze nie została uruchomiona, ale jest czym się z Wami podzielić, dlatego zdecydowaliśmy się na mały sneak peak. Aby się zarejestrować podczas okresu sneak peak potrzebować będziecie kodu, który możecie znaleźć na blogach, grupach dyskusyjnych i od zarejestrowanych już kolegów. Dla pierwszych 10 osób, kod także i tutaj: dWorldSneakPeak.

Czy 33rd degree będzie tą wymarzoną konferencją, a może GeeCON, 4 Developers, JDD lub Javarsovia? Każda z nich inna. Każda z nich ma swoje cele. Całe szczęście, że to do Was należy wybór, którą z nich wspierać. Dobrze, że macie z czego wybierać.

33rd degree zaczęlo się rozwijać po konferencji NYAC. Na wygląd 33rd degree miała wpływ także ankieta (całe szczęście mocno zbieżna z początkowymi założeniami) jak również liczne moje doświadczenia jako współorganizatora GeeCON 2009, członka Rady Programowej JDD i 4Developers, a także organizatora NYAC oraz 4 edycji COOLuarów. 

Przyjrzyjmy się zatem ankiecie, bo wyniki są dość ciekawe i zobaczmy jak wyniki ankiety wpływają na 33rd degree.

 1. Obiad - tutaj dość dużo rozbieżnych wyników. 27% zdecydowanie nie chce obiadu. Za to sumarycznie wartości 3 i 4 ("średnio lepszy" obiad) zaznaczyło 51%. Decyzja 33rd degree: brak obiadu w cenie konferencji. Obiad opcjonalny. Na ten wybór miały wpływ także ceny i jakość obiadów z cateringu. Zdecydowanie ceny są wygórowane i dużo lepszy obiad można kupić indywidualnie. W zamian za to podczas przerwy obiadowej na 33rd degree będą nieco bogatsze przekąski.
 2. Gadżety. 56% zdecydowanie nie chce gadżetów. Kolejne 16% oceniło gadżety na 2. Decyzja 33rd degree: brak niepotrzebnych gadżetów. Prawdopodobnie będą dostępne jedynie koszulki, nad czym się mocno zastanawiamy. Chętnie poznamy Wasze opinie w komentarzach.
 3. Ścieżki równoległe. Tutaj rozkład bardzo równomierny. Podczas 33rd degreee 2 z 3 dni będą odbywały się z 3 ścieżkami równoległymi plus dodatkowo równoległe sesje dyskusyjne UnConference. Natomiast wykłady wybrane podczas gdy nie ma ścieżek równoległych spełnią wymagania niemal każdedo z Was.
 4. Identyfikator. 64% zdecydowanie nie. Na 33rd degree identyfikator będzie marginalnym kosztem. Identyfikator będzie służyl do identyfikacji uczestnika, a nie będzie reklamował konferencji przez smycz i kolorowy kartonik używane tylko podczas konferencji.
 5. Przerwy kawowe. 20% zdecydowanie nie, ale także 60% średnio lub lekko powyżej średniej. Na 33rd degree będzie kawa, herbata i lekkie ciasteczka i przekąski. 
 6. Prelegenci. 84% postawiło na skali ocenę 4 lub 5. 33rd degree wydaje 60% budżetu na zaproszenie światowej klasy specjalistów, dla których programowanie i prezentacje to pasja. Na 33rd degree nie mamy Call For Papers, a wszyscy prelegenci są specjalnie zaproszeni i sprawdzeni w praktyce.
 7. Sponsorzy. 76% dopuszcza obecność sponsorów. 33rd degree będzie aktywnie poszukiwać sponsorów. Prowadzone są już dość zaawansowane rozmowy. Daj znać jeśli i Twoja firma chciałaby wspierać 33rd degree.
 8. Wykłady sponsorskie. Kolejny rownomierny rozkład. Na 33rd degree zasady dopuszczenia wykładu sponsorskiego będą identyczne jak dla pozostałych wykładów. Właściwie jest jeden wymóg: wysoka jakość.
 9. Impreza pokonferencyjna. 47% zdecydowanie nie. Na 33rd degree nie będziecie płacić za imprezę innych. Impreza pokonferencyjna oczywiście będzie, ale na własny koszt. A może znajdzie się sponsor?
 10. Informator konferencyjny. 59% zdecydowanie lub raczej nie. 33rd degree ułatwi wybór kolejnego wykładu bez konieczności drukowania książek dla każdego uczestnika. 1 kartkowa agenda plus informacje na stronie www i elektroniczne informacje podczas samej konferencji zdecydowanie obniżą koszt konferencji.
 11. WiFi. Trzeci i ostatni równomierny rozkład. 33rd degree stawia na bezpośrednie kontakty. Wykorzystajmy czas na konferencji żeby porozmawiać z innymi uczestnikami, a nie martwić się o to co się dzieje w sieci. Na 33rd degree WiFi będzie do okazjonalnego korzystania.
 12. Cena. Według praw ekonomii i prostych modeli ekonomicznych bazujących na danych zebranych od Was, najbardziej odpowiednią ceną dla 2 dniowej konferencji jest 400-500 zł. Sprawdź jak to wygląda na 33rd degree.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie. Mam nadzieję, że w 2011 roku wybierzecie dla siebie tą wymarzoną konferencję. Czy to będzie 33rd degree, czy inna, zależy już tylko od Was.