W grudniu 2013 przeprowadziliśmy szybką ankietę, które konferencje javowe znacie i lubicie i z jakich powodów. Poniżej krótka analiza. 

W ankiecie wzięło udział 34 osoby. Biorąc pod uwagę, że Warsjawa i DevCrowd zostały dodane po 10 głosach, mniej więcej wszystkie konferencje, oprócz nieco bardziej lokalnego DevCrowd są tak samo rozpoznawalne. Wśród other znalazły się konferencje takie jak Mabilization, Infoshare, j-piknik, WeBuildStaff oraz J-Day.

Jeśli chodzi o uczestnictwo, to przodują 33rd Degree, Confitura, GeeCON oraz Warsjawa (dodana po 10 oddanym głosie). Zaraz za nimi JDD oraz 4 Developers oraz w częsci other znalazła się także Mobilization z 3 głosami. 

Kolejnym pytaniem było, którą konferencję uważacie za najciekawszą. Wybór był trudny ponieważ można było wybrać tylko jedną konferencję, a każda ma coś innego w sobie. 56% głosów zdobyła konferencja 33rd Degree. Na drugim miejscu z 26% głosów znalazł się GeeCON, a na 3 miejscu z 9% głosów Confitura.

Na pytanie co najbardziej cenisz w wybranej konferencji głównie odpowiedzi dotyczyły jakości prelegentów i wykładów, a na drugim miejscu o miejscu i klimacie konferencji, które było widoczne zwłaszcza w przypadku GeeCON, gdzie bardzo podoba się Wam oglądanie prezentacji na dużych ekranach kinowych. Niestety część wypowiedzi ujawnia nazwisko uczestnika ankiety, więc szczegółowe odpowiedzi nie będą ujawniane.

Część z Was wpisało rzeczy do poprawy, którymi głównie były sprawy związane z wydawaniem posiłków i kolejek, oraz lepiej zorganizowane imprezy wieczorne.

Dziękujemy za głosy i kolejną dawkę informacji, przed zbliżającym się gorącym okresem konferencyjnym. Już teraz zapraszam na każdą z konferencji, a w szczególnosci na 33rd Degree. Tylko do końca stycznia cena 499 zł + VAT. Lista prelegentów, oraz super prezent niespodzianka dla każdego uczestnika, zamiast długopisów i koszulek zostaną przekazane po zakończeniu wczesnej rejestracji, czyli po 1 lutego 2014.