Confitura to największa darmowa konferencja dla programistów Java w Polsce i w Europie. Rok temu gościliśmy ponad 800 osób. 
 
Aktualnie trwa Call 4 Papers, więc zachęcamy wszystkich do zgłaszania tematów prezentacji, zarówno doświadczonych prelegentów i prelegentki jak i konferencyjnych debiutantów i debiutantki. Jeśli uważasz, że Twój temat jest interesujący, a Twoje doświadczenia warte propagowania wśród innych, nie zwlekaj i zgłoś swoją prezentację. Wszyscy mają równe szanse, a głosem doradczym będzie, tak jak rok temu, Vote 4 Papers i cała społeczność programistów.
 
Jakich prezentacji oczekują uczestnicy Confitury? Obracamy się głównie wokół platformy JVM oraz języków i bibliotek na niej operujących. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dotychczas również tematy o architekturze, testowaniu, metodykach czy umiejętnościach miękkich przydatnych w naszej codziennej pracy.
 
Jeśli Twój pomysł nie mieści się w tych kategoriach, to tym bardziej zachęcamy do zgłoszenia się. Nie chcemy zamykać się ciągle w tej samej tematyce, więc każdy powiew świeżości czy próba wyjścia poza naszą strefę bezpieczeństwa są dla nas bardzo cenne.
 
 
Konkurs:
Dodatkowo w zamian za pomoc w rozgłaszaniu informacji o trwającym C4P mamy dla Was mały konkurs, w którym można wygrać książkę "Building and Testing with Gradle". Jedyne co trzeba zrobić, to udostępnić jednego posta na swoim Facebooku lub tweetnąć na stwoim Twitterze. Szczegóły konkursu również na stronie konferencji: http://2013.confitura.pl/news/3/konkurs__pomoz_nam_zachecic_najlepszych_prelegentow
 
Jeszcze raz zachęcamy do zgłaszania propozycji i do zachęcania znajomych, by też wysłali swoje prezentacje!