Konferencje

Konferencje i szkolenia organizowane przez Developers World.

COOLuary jest pierwszą w Polsce konferencją o Javie realizowaną w technologii Open Space (http://en.wikipedia.org/wiki/Open_Space_Technology). Wiele osób wracających z najlepszych konferencji o Javie niezaprzeczalnie twierdzą, że najlepsze na konferencji były… przerwy i możliwość dyskusji z innymi programistami w kuluarach. Konferencja COOLuary w ponad 70% to rozmowy kuluarowe znane z przerw na zwykłych konferencjach.

Pierwsza edycja konferencji będzie zatytułowana „Quo vadis Java” i będzie dotyczyła przyszłości języka Java i programistów Java.

Agenda konferencji jest tworzona przez uczestników, ale można spodziewać się tematów dotyczących Groovy, JRuby, Jython, OSGi, Spring, EJB 3, Java 7, JBoss Seam, Flex, Java FX, Erlang, Haskel, DSL, wielowątkowości i innych.

Druga edycja konferencji będzie zatytułowana „Better developer” i będzie nastawiona na poprawę naszego warsztatu pracy.

Agenda konferencji jest tworzona przez uczestników, ale można spodziewać się tematów dotyczących wzorców projektowych, refaktoringu, produtywności pracy, narzędzi dla developerów, nowych technologii j(np. Groovy, Grails, OSGi, Spring, EJB 3, Java 7, JBoss Seam, Flex, Java FX), wielowątkowości i innych.

Trzecia edycja konferencji będzie zatytułowana „Make it happen” i tematem przewodnim będzie skuteczne programowanie, czyli technologie, narzędzia i metodyki powalające osiągnąć zamierzony cel.

Agenda konferencji jest tworzona przez uczestników, ale można spodziewać się tematów dotyczących wzorców projektowych, refaktoringu, produktywności pracy, narzędzi dla developerów, nowych technologii (np. Groovy, Grails, OSGi, Spring, EJB 3, Java 7, JBoss Seam, Flex, Java FX), wielowątkowości i innych.

Hitem 3 edycji będzie obecność gwiazd konferencji JDD, czyli Marka Richardsa oraz Scotta Davisa.

.

Nie ma nic bardziej cennego, niż wymiana doświadczeń i dyskusje z ekspertami - z tą myślą jechałem na każdą konferencję. Bardziej niż dobre wykłady ceniłem możliwość dyskusji z ludźmi, którzy mają podobne problemy jak ja i wiedzę z której mogę skorzystać. Pierwsze moje konferencje to było przesiadywanie od 9 rano do 19 wieczó na wykładach i BOFach. Szybko się zorientowałem, że cenniejsze niż BOFy są nieformalne spotkania z developerami i prelegentami oraz networking.

Wkrótce później każdy niezbyt ciekawy wykład, zamiast czekać na zakończenie, spędzałem na korytarzu na bardzo interesujących rozmowach o technologiach i nie tylko. To były cenne chwile i cenne znajomości.

I tak powstały COOLuary. Konferencja, która, w myśl zasady Open Space Conference, miała dostarczyć polskim developerom to, co ja najbardziej ceniłem na konferencjach - rozmowy COOLuarowe. Najsłynniejszą konferencją w tej formule o Javie jest JavaPosse Roundup. Teraz chciałem zaprosić Was na coś więcej. NYAC - bo o niej mowa, to konferencja, na której nie ma słuchaczy. Każdy z uczestników ma głos i możliwość dyskusji, ale dodatkowo (w przeciwieństwie do COOLuarów), jest także osoba prowadząca, któa chce zaprezentować nowe spojrzenie na sztukę programowania.

Jeśli chcesz mieć wpływ na to co się dowiesz na konferencji, NYAC jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam!